Mały prezent, wielka sprawa

super sprawa

Urodziny? Prezent. Mikołajki? Obowiązkowo! Wielkanoc? Trzeba koniecznie zastąpić wielkanocnego zajączka, żeby dzieci dostały swoje słodycze! Nie bez powodu dorosłym wydaje się, że cały rok naszpikowany jest wręcz uroczystościami, w które dzieci tylko czekają na podarunek. Nie bez powodu dzieciom zawsze wydawać się będzie, że tych okazji jest ciągle za mało…

Zacznijmy od tego, co pewne – nawet najlepszy prezent nie zastąpi dziecku obecności rodziców, ukochanej cioci czy dziadków. Ale prezenty zawsze były i są wyrazem miłości i więzi międzyludzkich. Dlatego tak istotne jest, żeby dorośli pamiętali o ważnych dla dziecka okazjach, i poprzez zakup nawet najdrobniejszego podarunku przypominali mu o tym, że jest dla nich najważniejsze.

Jak jednak nie pogubić się w tej, z pozoru długiej, liście, na której znajdują się daty wiążące się z zakupem prezentów? Warto oznaczyć sobie w kalendarzu ważne okazje, tak, żebyśmy już kilka tygodni wcześniej przypomnieli sobie o wyborze upominków. I tak pierwszym, w miarę stałym świętem jest Wielkanoc, wraz z prezentami od zajączka. Każdego roku, 6 grudnia przychodzi Mikołaj, a 24 jest Wigilia, czas prezentów pod choinką. Dodatkowo zaznaczamy datę urodzin wszystkich członków rodziny, oraz – jeśli je obchodzimy – imieniny.

W życiu dziecka pojawiają się też specjalne okazje

Pierwszym, samodzielnym świętem malucha są chrzciny. Dzieci w wieku ok. 8 lat przystępują pierwszy raz do Komunii Świętej. Warto uwzględnić te okazje w swoim ‘kalendarzu prezentów’, a ze wzglądu na ich wyjątkowy charakter możemy pokusić się o naprawdę wyjątkową niespodziankę!

Jeśli chodzi o wybór prezentu, otwiera się przed nami całe spektrum możliwości. Pamiętajmy jednak o najważniejszym – każde dziecko jest inne, i żeby wybrany przez nas podarunek sprawił mu prawdziwa przyjemność, musi być dopasowany do jego zainteresowań i potrzeb. Kwestia wieku dziecka jest raczej oczywista, na ogół pamiętamy też o tym, że prezenty dla dziewczynek mogą różnić się od upominków dla chłopców. Nie zapominajmy, że nawet dwójka dzieci tej samej płci i w tym samy wieku może mieć (i na ogół ma) zupełnie inne temperamenty i zainteresowania. Jeżeli jednak poświęcimy chociaż chwilę na przyjrzenie się dziecku możemy być pewni, że upominek od nas będzie miło wspominany przez najbliższe lata.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *