Facebook
Instagram
ODRA

Przyjaźń i relacje

Przyjaźń i relacje

Miłość w czasach internetu

MLECZKO FAMILIJNE ORANGE LATTE 70% PREMIUM

MLECZKO FAMILIJNE ORANGE LATTE 70% PREMIUM

Sprawdź produkt

Miłość w Internecie?
Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że prawdziwe uczucie można odnaleźć wyłącznie w prawdziwym życiu. Miłość może dopaść nas wszędzie, także w sieci. Po drugiej stronie ekranu smartfona czy komputera można spotkać naprawdę wartościowych ludzi.
Szukanie miłości przez Internet jest dobre również dlatego, że można dokładnie sprecyzować, kim jesteśmy zainteresowani i tylko z osobami, które odpowiadają tym wymaganiom warto nawiązać bliższy kontakt. Jeśli miejscem poszukiwań jest portal randkowy, warto w opisie zaznaczyć, jakie są nasze pasje, czego szukamy u drugiej osoby, co jest dla nas absolutnie nie do zaakceptowania.

Zachowaj ostrożność!
Warto pamiętać, że tak naprawdę nigdy nie wiemy, z kim rozmawiamy. Nie mamy bladego pojęcia, czy osoba, która podaje się za przystojnego bruneta, jest nim naprawdę. Nie można tego sprawdzić, dopóki nie dojdzie do spotkania na żywo. Dlatego absolutnie najgorszą rzeczą jest zaangażowanie się w wirtualną relację, zanim poznamy osobiście przyjaciela z sieci. Rozczarowania bywają bolesne…
Bez względu na to, ile godzin spędzamy na rozmowach z nowym wirtualnym znajomym, Internet nigdy nie zastąpi prawdziwego życia. Tak naprawdę, tylko spotykając się z kimś twarzą w twarz, mamy szansę poznać kogoś lepiej, zobaczyć, jak się zachowuje i jak czujemy się w towarzystwie tej osoby. Mnóstwo osób przekonało się już, że magia powstała między dwojgiem ludzi w Internecie, w relacji na żywo pryskała jak bańka mydlana. Dlatego warto pamiętać, że szukając miłości w Internecie trzeba być bardzo ostrożnym.

Jak uniknąć rozczarowania?
Na pewno nie warto zakładać, że z pierwszą osobą poznaną w sieci stworzy się udany związek. Dopóki bez trudu potrafimy oddzielić internetową rzeczywistość od tej realnej, jest dobrze. Zakładanie, że każdy napotkany w sieci człowiek mógłby być naszym partnerem, jest wyrządzaniem sobie krzywdy.
Warto pamiętać, że w Internecie każdy jest atrakcyjny, zabawny, ciekawy. Jeśli po kilku komplementach serce bije szybciej, należy powiedzieć sobie STOP! To w dalszym ciągu jest Internet. Naprawdę warto zdystansować się do wirtualnej przestrzeni.
Nie trzeba się spieszyć. Jeśli po tygodniu od zawarcia znajomości, znamy już swoje sekrety, numery telefonów czy jesteśmy znajomymi na Facebooku, to znak, że trzeba przyhamować. Co jeśli wirtualny przyjaciel okaże się niewygodnym wielbicielem?

Internet… Nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Dzięki niemu nasz świat zmienił się całkowicie. W sieci czeka na nas absolutnie wszystko, również miłość. Jeśli podejdziemy do wirtualnej rzeczywistości z dystansem, mamy szansę na poznanie kogoś naprawdę interesującego. A co z tego wyniknie? O tym zdecyduje już los.

Zobacz także

Przyjaźń i relacje

Strategie wakacyjnego podrywu #najlepiejrazem

Czytaj więcej
Przyjaźń i relacje

Co robią szczęśliwi ludzie?

Czytaj więcej
Wszystkie historie